Kvalita a ľudskosť stojí na férovej cene

Be Lenka logo Be Lenka
18.02.2021
Kvalita a ľudskosť stojí na férovej cene

Kúpiť si vytúženú obuv vyššej sumy dnes už nie je nemožné, stačí niekedy počkať pár dni a vďaka častým vysokým zľavám či sezónnym výpredajom môžu byť raz dva u vás doma za výhodnejšiu cenu. Dokonca za takú, pri ktorej ste už vôbec neváhali či tie topánky skutočne potrebujete. Avšak u nás v Be Lenka na zľavy takmer vôbec nenatrafíte. Sme poctivá “slow fashion” značka a radi vám vysvetlíme prečo je to tak ☺

Aká je bežná prax tzv. fast fashion značiek, ktoré tvoria často väčšinu nášho šatníka? 

Tieto reťazce často túžia po, čo najvyšších ziskoch, bez akéhokoľvek ohľadu na dopad na život zamestnancov či sprostredkovateľov výrobných materiálov. Náklady sa, preto znižujú všade, kde je to možné.

 

Mnohokrát, preto zamestnancom vyplácajú menej, ako minimálnu mzdu a nútia ich pracovať v zdravotne závadných podmienkach, často ilegálne a bez záruky sociálneho alebo zdravotného zabezpečenia. Podľa prieskumov by museli títo zamestnanci zarábať aspoň trikrát toľko ako teraz, aby si dokázali zadovážiť všetko potrebné pre životné minimum. 

 

Znižovanie nákladov nekončí len pri práci, na rad často potom nastupujú aj materiály. Ich obstaranie by malo byť totižto, čo najlacnejšie, aby sa zminimalizovali výrobné náklady. 

 

Tŕňom v oku zástancov ochrany zdravia a životného prostredia je aj farbenie materiálov, ktoré sa často používajú pri výrobe oblečenia do fashion reťazcov. Mnohé merania ukazujú, že tieto materiály častokrát vysoko prevyšuje povolené normy a stávajú sa tak závadné pre ľudskú pokožku. A aj zamestnanci často trpia zdravotnými problémami s kožou či dýchacími cestami z dôvodu manipulácie s týmito chemikáliami.

 

Samotné výrobky sú zvyčajne kazové, nakoľko sa jedná o hromadnú strojovú výrobu tisícov kusov, ktoré pri takom vysokom objeme nie je kapacitne možné dôkladne skontrolovať a jednotlivé kúsky ani neboli navrhnuté s cieľom dlhej životnosti.

Čo robíme v Be Lenka inak?

Každý pár topánok Be Lenka je kúsok precíznej ručnej výroby, ktorá ja navyše lokálna. Naše topánky sa šijú výhradne v Čechách a na Slovensku, čím okrem iného šetríme emisie na dopravu. S blízkosťou výroby súvisí aj to, že na výrobný proces môžeme dozerať osobne, vďaka čomu topánky dorazia do vašich rúk v tej najvyššej kvalite. 

 

Pri výrobe sa využívajú osvedčené postupy výroby, aby topánky vydržali, čo najdlhšie a nemuseli ste ich meniť každú sezónu. To robí celý proces komplexným a kvalitným zároveň. Kým sa topánky dostanú až k vám, prejdú približne 100 párom rúk. Šikovným robotníkom pri ich úkonoch pomáhajú moderné stroje, ale výroba je stále vo veľkej miere ručná a každý pár osobitne tvarujú a formujú ruky obuvníka.

Sme féroví k našim zamestnancom

K poctivej výrobe patria i férové podmienky pre zamestnancov. Zakladáme si na tom, aby pracovali v dôstojných podmienkach a každý mesiac dostali primeranú mzdu, vrátane sociálnych a zdravotných zabezpečení, pričom práve tieto náklady tvoria vysoký podiel na cene tovaru. Pretože nám a našim zákazníkom na ľudskosti záleží.

Využívame len tie najkvalitnejšie materiály

Prémiové, moderné, vysokokvalitné a šetrne spracovávané materiály, ako napríklad merino vlna či koža sú základom každej kolekcie. Tieto materiály sa pre svoju kvalitu však pohybujú vo vyššej cenovej kategórii, za akú ich my musíme zaobstarať. Aj tu preferujeme európskych dodávateľov pred ázijskými. To robí naše topánky drahšími, ale aj kvalitnejšími.

 

Spokojnosť našich zákazníkov v rozličných krajinách hovorí za kvalitu produktu a je dôkazom toho, že výrobné procesy sú nastavené správne. 

 

Ceny sú rovnako nastavené férovo, neznižujeme ich, aby naši zamestnanci mali neustálu motiváciu vyrábať pre vás to najlepšie a, aby sa k vám produkt vždy mohol dostať v kvalite, na akú ste zvyknutí. Aby ste sa vy a vaše chodidlá mohli tešiť z Be Leniek tak, ako ich máte radi. 

 

Ďakujeme, že patríte medzi našich priaznivcov a zákazníkov. Veríme, že reprezrentujeme hodnoty, ktoré aj pre vás majú veľký význam. Tešíme sa, že aj touto našou filozofiou dokážeme budovať dôveryhodnú a zmysluplnú značku, ktorá vám prináša komfort v chodení.

Prihláste sa na odber noviniek 5%

a získajte 5% zľavu na Váš prvý nákup, exkluzívne ponuky a najnovšie informácie.

Zaujímajú ma:

Kliknutím na „PRIHLÁSIŤ“ súhlasíte so zaradením Vašej emailovej adresy do databázy prevádzkovateľa týchto stránok, a so zasielaním informácií o jej produktoch a službách. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov a právach dotknutej osoby, sú uvedené tu