Vítame Vás na novom e-shope Be Lenka. Váš Be Lenka tím.

Šitie nosiča na zákazku – Lenka podľa vašich predstáv

Mať nosič presne podľa mojich želaní, to je snom takmer každej nosiacej mamičky, ktorá svoje dieťatko nosí skôr v nosiči ako v šatke. Pýtate sa, prečo je veľkou výhodou nechať si ušiť nosič Lenka? Jedinečný slovenský ergonomický nosič, sloboda v rozhodovaní o prevedení nosiča, tiež o všetkých jeho doplnkoch, vlastná šatka, obľúbený motív, nosič, ktorý si zamilujete od prvého okamihu. Presvedčte sa sami.

Šatkovina je veľmi dobrý a obľúbený materiál. Je pohodlná, prispôsobivá, funkčná a navyše aj dizajnovo pestrá. Vzorov, farieb, motívov či prímesí je dnes na výber neúrekom, nejedna mamička pozná dlhé rozhodovanie sa pri výbere šatky na nosenie detí :-) Pre svoje jedinečné vlastnosti je šatka veľmi vhodným materiálom na výrobu detského nosiča. Šatkový nosič v sebe spája úžasné vlastnosti šatky ako základného materiálu s originálnym „nosičovým“ prevedením, ktoré umožňuje rýchle a jednoduché nasadenie a zapnutie. Je preto ideálnym pomocníkom na každodenné nosenie vášho dieťatka – od približne troch mesiacovdo 3,5 roka.

Návrhárkou je mamička
Veľmi často sa stáva, že žena nosí svoje bábätko v šatke, ktorú si za ten čas veľmi zamilovala. Dieťatko však rastie a rastie a je stále ťažšie. Čo môže byť v takomto prípade lepšie, ako nechať si z obľúbenej šatky ušiť nosič? Nie každej mamičke totiž úplne vyhovuje hotový produkt, ktorý si zakúpi, pretože okrem kvalitného prevedenia nosiča Lenka v základnej výbave by chcela mať napríklad aj doplnky, akými sú kapsička či kapucňa s uškami. Prípadne by namiesto širokých popruhov, ktoré sa na chrbte krížia, chcela radšej klasické na rýchle „ruksakové“ nasadenie. Práve preto je rozhodnutie nechať si ušiť nosič Lenka z vlastnej šatky alebo z Lenka šatky veľmi dobrým riešením. O čom teda môže samotná mamička rozhodnúť?


Telo nosiča
Nosiče Lenka sú zhotovené primárne ako celošatkové, čiže úplne celé sú vyrobené zo šatky. Popri takýchto nosičoch je však možné na objednávku ušiť aj nosič podšitý látkou. Podšitie nosiča znamená, že z vonkajšej strany sa použije šatka a z vnútornej strany látka. Podšitie spevňuje nosič v prípade veľmi tenkej šatky, ale je dobrou voľbou aj vtedy, keď si chcete nechať ušiť nosič a nemáte k dispozícii dostatok šatky. Podšitie nosiča je vhodné pri ťažších deťoch. Na nosenie novorodencov odporúčame celošatkový nosič kvôli tomu, že lepšie kopíruje telo malého dieťatka. Ak sa teda mamička rozhodne nechať si ušiť nosič Lenka, sama si určí, či chce nosič celošatkový alebo podšitý.

Kapucňa
Súčasťou každého nosiča Lenka je kapucňa. Je to veľmi užitočná pomôcka, ktorá poslúži proti slniečku či vetru, ale aj ako „úkryt“ pred vonkajším ruchom, keď dieťatko v nosiči zaspí. Mamička, ktorá si nechá ušiť svoj vlastný Lenka nosič na objednávku, sama rozhodne o tom, ako bude kapucňa vyzerať, ktorá časť šatky bude na jednej a druhej strane kapucne, či bude prišitá napevno alebo bude odnímateľná. Veľmi obľúbené je prevedenie kapucne s uškami, vďaka čomu vaše dieťatko v nosiči vyzerá naozaj rozkošne. Je len na vás, pre akú kapucňu sa rozhodnete. A ak kapucňu na nosiči vôbec nechcete mať, stačí povedať :-)


Kapsička
Ide o praktický doplnok, ktorý si každá mamička môže nechať ušiť zo šatky spolu s nosičom. Kapsička vám poslúži na odloženie mobilu, kľúčov, cumlíka či iných drobných predmetov. Štandardne kapsička nie je súčasťou nosiča Lenka, vy si ju však bez problémov môžete nechať ušiť z rovnakej šatky ako nosič.

Ramenné popruhy
Jednou z najväčších výhod, ktoré získate pri šití nosiča Lenka na objednávku, je možnosť rozhodovať o prevedení ramenných popruhov. Primárne sa totiž rastúce nosiče Lenka zhotovujú so širokými popruhmi, ktoré si na chrbte môžete prekrížiť, alebo ich nosiť klasicky, a nerastúce nosiče (štandard, medziverzia, toddler) sa zhotovujú s klasickými popruhmi. Novinka - rastúci nosič Lenka 4ever, sa vyhotovuje s klasickými ergonomicky tvarovanými popruhmi, alebo s obľúbenými širokými s možnosťou kríženia. Pri objednávke ušitia nosiča si však vy sami zvolíte popruhy podľa vašich predstáv, takže ak napríklad chcete mať široké popruhy na medziverzii, nie je s tým žiadny problém. Rovnako si môžete vybrať klasické popruhy na rastúcom nosiči. Ak si mamička želá šatkové popruhy bez akéhokoľvek polstrovania, stačí túto požiadavku uviesť v objednávkovom formulári... a je to :-)


Ako postupovať pri objednávke šitia na zákazku
Chcem svoj vysnený nosič Lenka. Šatku mám doma. Rozhodla som sa, aký typ nosiča chcem pre svoje bábätko. Vybrala som si typ ramenných popruhov a doplnky. Viem, ktorá strana šatky má byť z vonkajšej a ktorá z vnútornej strany nosiča. Podľa typu nosiča, ktorý som si vybrala, teraz vyplním objednávkový formulár a uvediem v ňom všetky svoje požiadavky. Nevynechám žiadny detail, pretože si uvedomujem, že ak budem chcieť neskôr niečo zmeniť, budú mi musieť nosič prešívať a doba dodania sa tak iba kvôli mne predĺži. Formulár odošlem a idem pripraviť šatku. Vyperiem ju, vyžehlím a zabalím. Priložím k nej lístok so svojimi údajmi. Odošlem ju na adresu: Be Lenka s.r.o., Rondel Offices, Dolné Rudiny 3, Žilina 01001. Dostanem e-mail s potvrdením, že moja šatka bola doručená. O cca tri týždne ma kontaktujú, že nosič je hotový. Uhradím ho prevodom na účet. Po prijatí mojej platby mi moju Lenku doručí kuriér. Šup dieťatko do nosiča a vyrážame na prechádzku :-)


V prípade, že mamička chce nosič z Lenka šatky, vyberie si z ponuky Lenka šatiek na nosenie alebo si vyberie zo šatiek na šitie nosičov, urobí objednávku v e-shope Be Lenka a v poznámke uvedie, že šatka je určená na šitie nosiča. Objednávku uhradí, odošle formulár a šatka následne putuje na výrobu nosiča Lenka.


Ak mamička kupuje šatku v inom e-shope, stačí ak ako adresu doručenia uvedie adresu: Be Lenka s.r.o., Rondel Offices, Dolné Rudiny 3, Žilina 01001.


A ak má mamička akékoľvek ďalšie požiadavky, chce niečo zmeniť, prípadne sa opýtať či informovať, napíše mail, alebo správu na facebooku.

 

Vzhľadom k rozšírenej ponuke veľkostí a vzorov nosičov Lenka s.r.o. od 15. decembra 2018 nosiče na zákazku nešijeme.