Rozhodli ste sa zadovážiť si svoj vlastný nosič Lenka?

Na výber máte z dvoch základných možností: nerastúci nosič a rastúci nosič. Rozdielom je prevedenie nosiča – Pri rastúcom type nosiča prispôsobujete veľkosť chrbtovej opierky na mieru dieťatka v každom štádiu jeho vývoja, takže nosič rastie spolu s ním. Pri nerastúcej verzii sa chrbtová opierka nenastavuje, nosič je vhodný od určitého veku do určitého veku dieťaťa. Každý nosič je vyhotovený vo verzii, ktorá obsahuje bedrový pás, vyvýšenú chrbtovú opierku, ramenné popruhy, klasickú kapucňu so šnúrkami na jej uchytenie, háčiky na prichytenie kapucne, ktoré sú umiestnené na ramenných popruhoch, bezpečnostné poistky - gumičky na bedrovom páse a ramenných popruhoch, spojovaciu pracku na zapnutie popruhov pri klasickom nosení. Nosič Lenka si však môžete vyskladať aj sami podľa svojich vlastných predstáv. Vyberiete si vhodnú veľkosť a typ nosiča, typ ramenných popruhov a v objednávkovom formulári jednoducho zadáte všetky komponenty, doplnky a špecifikácie, aké si na nosiči prajete mať. Zoznam jednotlivých komponentov a informácie ako postupovať pri objednávke uvádzame nižšie na tejto stránke.
 

NOSIČ LENKA - štandardná výbava


1. Lenka 4EVER

Lenka 4ever je najnovší typ rastúceho nosiča Lenka vyrobeného zo šatiek na nosenie detí. Ide o inovatívny šatkový ergonomický nosič, ktorý vo svojej podstate spája doterajšie dve rastúce veľkosti. Lenka 4ever je unikátnym nosičom na celé obdobie nosenia, je vhodný pre deti od približne 3 mesiacov (veľkosť 62 - 68), v závislosti od veľkosti. Šírka a výška chrbtovej opierky je nastaviteľná, a tak je možné nosič prispôsobovať presne na mieru noseného dieťaťa. Šírka nosiča sa nastavuje veľmi jednoducho pomocou sťahovacích šnúrok umiestnených tesne nad bedrovým pásom. Šnúrky stačí stiahnuť a zaviazať na uzol, pri nosení dieťatka dobre držia a nijako nepovoľujú. Nosič je prepracovaný na nosenie malých detí aj vďaka efektívnemu spôsobu fixácie hlavičky. V hornej časti chrbtovej opierky pri hlavičke dieťatka sa nachádzajú šnúrky s gumičkou, ktorých stiahnutím a zaistením o háčik vznikne okolo krčnej chrbtice dieťatka akoby vystužená časť, vďaka čomu hlavička nepadá a je veľmi dobre fixovaná. Ak sa rozhodnete pre nosič Lenka 4ever, je možné objednať si ramenné popruhy s klasickým (ruksakovým) zapínaním bez kríženia, alebo popruhy, ktoré si môžete na chrbte prekrížiť - klasické alebo široké. Klasické popruhy sú ergonomicky tvarované, aby čo najlepšie sedeli na každej postave. Bedrový pás je dôkladne navrhnutý tak, aby zaručoval správne ergonomické podsadenie a zároveň komfort aj pri dlhodobom nosení. Obsahuje kapsičku umiestnenú v strede, ktorá je pevnou súčasťou každého nosiča Lenka 4ever. Ak ju však na nosiči nechcete mať, stačí túto skutočnosť uviesť v objednávkovom formulári.


 

      Vek dieťaťa        Konfekčná    veľkosť      Šírka    nosiča      Výška    nosiča
   3 mesiace - cca 3 roky        62/68 - 104  20 - 41/42 cm  37 - 50 cm


Cena ušitia nosiča Lenka 4ever: 85 eur

Spotreba šatky na ušitie nosiča Lenka 4ever: 3 m


Pozor! Uvedená spotreba šatky platí vtedy, keď nám posielate šatku o šírke 65 cm. Ak je šatka užšia, spotreba na ušitie je vyššia. Spotreba môže byť vyššia aj vtedy, ak si želáte zachovať na nosiči nejaké špeciálne vzory. Snažíme sa strihať šatky čo možno najhospodárnejšie, ale pokiaľ máte rôzne farebné požiadavky alebo úzku šatku, odrazí sa to na spotrebe materiálu.2. NERASTÚCI NOSIČ

Nerastúce šatkové nosiče Lenka sa vyrábajú v troch veľkostiach - štandard, medziverzia, toddler. Majú mäkký, ale zároveň dostatočne pevný bedrový pás, ktorý sa spolu s ramennými popruhmi zapína na pracky. Je možné objednať si ramenné popruhy s klasickým (ruksakovým) zapínaním bez kríženia, alebo popruhy, ktoré si môžete na chrbte prekrížiť - klasické alebo široké.

                                                         
TABUĽKA VEĽKOSTÍ NERASTÚCICH NOSIČOV

 

Vek dieťaťa

Konfekčná veľkosť dieťaťa

Šírka nosiča

Výška nosiča

Štandard

3 – 14 mesiacov

62 - 86

35cm

45cm

Medziverzia

12 mesiacov – 2,5 roka

80 - 98

40cm

47cm

Toddler

18 mesiacov – 3,5 roka

92 - 104

45cm

50cm

Cena ušitia nerastúceho nosiča: 75€
Cena ušitia dvoch nosičov z tej istej šatky (v prípade rovnakej adresy doručenia): 145€


Spotreba šatky na ušitie celošatkového nerastúceho nosiča
Štandard - 2,5 m
Medziverzia - 2,7m
Toddler - 3 m

Pozor! Uvedená spotreba šatky platí vtedy, keď nám posielate šatku o šírke 65 cm. Ak je šatka užšia, spotreba na ušitie je vyššia. Spotreba môže byť vyššia aj vtedy, ak si želáte zachovať na nosiči nejaké špeciálne vzory. Snažíme sa strihať šatky čo možno najhospodárnejšie, ale pokiaľ máte rôzne farebné požiadavky alebo úzku šatku, odrazí sa to na spotrebe materiálu.


štandard


medziverzia


toddler
 


3. LENKA - LETNÁ VERZIA

Letná verzia detského nosiča značne spríjemní nosenie v letnom období, pretože je vzdušná v maximálnej možnej miere. Základom letnej Lenky je sieťka, ktorá je použitá v oblasti chrbtovej opierky a kapucne pre dieťatko. Vďaka otvorom po celej ploche sieťky k dieťaťu neustále prúdi vzduch, čím sa sústavne odstraňuje teplo počas nosenia. Ak vaše bábätko v nosiči zaspí, môžete ho bez obáv aj v lete prikryť kapucňou, aby si mohlo bez ruchu prichádzajúceho z okolia pokojne zdriemnuť. Sieťka na kapucni umožní vzduchu k dieťatku voľne prúdiť. Letná Lenka je ideálnym nosičom na jar, počas leta a teplej jesene. Odbremení bábätko, ale aj nosiacu mamičku/otecka, pretože "ochladzované" dieťatko počas nosenia odovzdáva rodičovi menej svojho tepla.

Ak sa rozhodnete pre letnú verziu nosiča, môžete si nechať ušiť akúkoľvek veľkosť nosiča Lenka. V objednávkovom formulári uveďte, že ide o letnú verziu a taktiež uveďte aj farbu sieťky, akú si prajete na nosiči mať: momentálne sú k dispozícii nasledovné farby sieťok: tmavomodrá, sivá, tmavohnedá, fialová, ružová, tyrkysová.

   

Spotreba šatky na ušitie celošatkového nosiča Letná Lenka:
Štandard - 2,5 m
Medziverzia - 2,7m
Toddler - 3 m
Rastúca 1 - 3 m
Rastúca 2 - 3,3 m
Lenka 4ever - 3 m

Pri podšitých nosičoch je spotreba šatky o 1 meter menšia. Cena za podšitie je 5€.
Cena ušitia letnej verzie nosiča Lenka je 89€.
Pri ušití dvoch nosičov z jednej šatky zľava 5€.


DOPLNKY

Ku každému nosiču si môžete objednať doplnky.
Celková cena za ušitie nosiča sa teda odvíja aj od toho, pre koľko doplnkov sa rozhodnete.
Doplnky sú nasledovné:

Slintáčiky 10€
Kapsička 5€
Kapucňa s uškami 5€
Krížené popruhy 5€
Široké šatkové popruhy čiastočne polstrované 5€
Podšitie nosiča z vlastnej šatky 5€
Bedrový pás na krúžky 10€


PREHĽAD KOMPONENTOV NOSIČA A ICH PREVEDENIE, KTORÉ SI V OBJEDNÁVKOVOM FORMULÁRI URČUJETE SAMI


PODŠITIE NOSIČA

Nosič môže byť vyrobený celý zo šatky (celošatkový), alebo je z vnútornej strany podšitý látkou (kanvasom). Podšitie spevňuje nosič v prípade veľmi tenkej šatky, ale je dobrou voľbou aj vtedy, keď si chcete nechať ušiť nosič a nemáte dostatok šatky. Podšitie nosiča je vhodné pri ťažších deťoch. Na nosenie novorodencov odporúčame celošatkový nosič kvôli tomu, že lepšie kopíruje telo malého dieťatka.


AKO UROBIŤ OBJEDNÁVKU ?

1. Vyberte vhodný nosič pre vaše dieťa
2. Vyplňte objednávkový formulár, v ktorom zadajte všetky špecifikácie, detaily a požiadavky.

Kliknutím prejdite do objednávkového formulára

3. Ak posielate vlastnú šatku, ktorú máte doma, vyperte ju. Do balíčku priložte vaše meno a priezvisko, adresu na doručenie hotového nosiča, telefónne číslo, e-mailový kontakt a prípadne vaše facebookové meno. Ak sa nosič bude šiť z novej zakúpenej šatky (šatka Lenka alebo šatka z partnerského e-shopu), táto šatka môže byť priamo doručená do výroby. 
Keď si zakúpite šatku v e-shope Klbko Šťastia, poštovné máte zdarma. Stačí v e-shope klbkostastia.sk zadať v objednávke kód BELENKA
4. Balíček so šatkou a vašimi údajmi pošlite na adresu:

  • Be Lenka s.r.o. , Rondel Offices, Dolné Rudiny 3, 01001 Žilina

Vytvorením objednávky vyjadrujete súhlas s výrobnou dobou 3-4 týždňov. Doba výroby sa môže skrátiť alebo predĺžiť podľa množstva objednávok.

Ak budete objednávku meniť počas procesu šitia, doba dodania začína plynúť vždy po poslednej zmene. Prosíme Vás, dobre si rozmyslite, ako má nosič vyzerať ešte pred zadaním objednávky. Sme nútení pridať túto podmienku, nakoľko sa stáva, že klienti, ktorí aj 3-4krát zmenia objednávku a spôsobujú komplikácie pri výrobe, sa vyjadrujú, že dlho čakajú. Veľmi pekne ďakujeme za pochopenie.
 

Keď sa rozhodnete pre nosič Lenka, získavate bezplatné poradenstvo s nastavovaním, záručný a pozáručný servis a budeme sa snažiť o vašu maximálnu spokojnosť :)

 

V prípade akýchkoľvek otázok a nejasností nás neváhajte kontaktovať

info@belenka.com
0948 191 496