Ahojte,

Som Lenka. Žilinčanka, manželka, pracujúca mamina, žena, ktorá sa nerada nudí a vlastne to ani popri práci a deťoch nevie :-) Som ženou, ktorá rada tvorí a svoje nápady neustále premieňam na skutočnosť. Osud mi dal do vienka handicap, avšak naučila som sa s ním žiť a celý život sa na svet pozerám pozitívnou optikou. Riadim sa heslom, že vo všetkom človek nájde vždy aj to dobré a že sny si treba plniť. Ja svoje sny žijem, venujem sa tomu, čo ma baví a napĺňa a práve preto vznikol aj internetový obchod belenka.sk. Odkedy sa mi narodila prvá a neskôr aj druhá dcérka, doslova som sa zamilovala do šatiek a nosičov na nosenie detí. Vymyslela som pre vás nosič vyrobený zo šatky, čím sa spájajú dva jedinečné aspekty - pohodlnosť a nenahraditeľnosť šatky s praktickosťou nosiča. Šatky a nosiče značky Lenka však nie sú iba tovarom na nosenie detí. Do každého jedného produktu vkladám seba, svoje nápady a svoje srdce. Preto mi dovoľte, aby som sa vám v krátkosti predstavila.


Narodila som sa v Žiline. Ako som spomínala, od narodenia žijem s handicapom – nemám pravú ruku. Môj otec ma priviedol k športu, aby mi ukázal, že aj s takýmto telesným obmedzením je možné žiť plnohodnotným životom. Pod jeho trénerským vedením som sa začala naplno venovať atletike. Vyštudovala som Športové gymnázium v Žiline a práve vďaka môjmu otcovi sa mi podarilo doslova rozbehnúť dráhu športovkyne, reprezentantky Slovenska. Zožala som množstvo ocenení a popredné umiestnenia na paralympiádach a majstrovstvách Európy i sveta v atletike.

         

1999 - 1. miesto na Majstrovstvách sveta v Barcelone v skoku do diaľky, titul Majsterka sveta
2000 – 6. miesto na Paralympijských hrách v Sydney
2002 – 4. a 5. miesto na Majstrovstvách sveta vo francúzskom Lille
2003 - 1. miesto na Majstrovstvách Európy v holandskom Assene v skoku do výšky
2007 - 1. miesto na Majstrovstvách sveta v Tchai-Pej (Taiwan) v skoku do diaľky, titul Majsterka sveta
2008 - Cena Žilinského samosprávneho kraja za reprezentáciu a získané úspechy
2009 - 2. a 5. miesto na IWAS Majstrovstvách sveta v atletike v indickom meste Bangalore, titul Vicemajsterka sveta
2012 – 5. miesto na XIV. paralympijských hrách v Londýne v skoku do diaľky


Aktívne som prestala športovať, keď sa mi narodila druhá dcérka. Deti sú mojim hobby, s nimi a manželom trávim svoj voľný čas. Veľmi radi si ako rodinka vyjdeme na prechádzku či na výlet, stretávame sa so známymi, rodinou a priateľmi.


    

Dnes som teda mamina dvoch veselých dievčatiek, ktorá sa po materskej dovolenke vrátila naspäť do práce – a hneď s fúrou nových nápadov :-) Po príchode detí na svet som si nosenie zamilovala, a to so všetkým, čo k nemu patrí. Skúšala som viaceré šatky a nosiče, stále som hľadala niečo pohodlnejšie. Šatky sa mi veľmi páčili a ako materiál mi vyhovovali, avšak pre mňa bolo viazanie komplikované. Začala som teda sama experimentovať a rozmýšľať, ako spojiť krásny a poddajný materiál šatky s jednoduchou manipuláciou s nosičom. Toto spojenie uzrelo svetlo sveta presne 17. mája 2015 – bol to deň, keď sme ušili náš úplne prvý šatkový nosič.


Spolu s partiou ľudí okolo mňa sme nosiče vynovili a vylepšili, aby vyhovovali všetkým, aj tým náročným požiadavkám nosiacich mamičiek a tatinov. A ak máte vlastné požiadavky, veľmi radi Vám vyhovieme a zhotovíme nosič presne na mieru podľa Vašich želaní. Našu ponuku sme rozšírili o šatky, tašky, barefoot topánky a ďalšie doplnky, aby si každý vybral to svoje.
 

Ako sa šijú nosiče Lenka
Nosiče šije tím profesionálnych krajčírok s veľkou precíznosťou a zmyslom pre detail. Ku každému nosiču a ku každej šatke pridávame veľkú dávku lásky a radosti a veľmi nás teší, že sa k nám vracia naspäť v podobe Vašej spokojnosti.

    

    


 

Príbeh s menom Lenka sa vďaka Vám neustále posúva ďalej a my sme nesmierne šťastní, že naše šatky a nosiče prinášajú krásne chvíle nosenia rodičom a deťom po celom svete.


Ďakujeme, že ste navštívili našu stránku

Vaša Lenka