O nás

BeLenka

 

Snažíme sa vrátiť ku koreňom. K tomu, čo bolo dobré, na čo sme medzičasom v uponáhľanom svete zabudli. Novým, moderným a nám srdcu blízkym spôsobom. Šatkami a ergonomickými šatkovými nosičmi spájame rodičov s ich ratolesťami a našimi barefoot topánkami vraciame ľuďom kontakt so zemou.

 

Barefoot topánky pre celú rodinu

Barefoot topánky predstavujú jedinečný koncept obuvi umožňujúci návrat k našim koreňom – k chôdzi naboso. Pri chôdzi naboso sa stimulujú nervové zakončenia na chodidle, zlepšuje sa držanie tela, koordinácia, balans a dokonca sa zlepšuje nálada. O benefitoch chôdze naoboso si môžete prečítať u nás na blogu. Aké sú teda BeLenka barefoot topánky? Ultra ľahké, maximálne ohybné a flexibilné, s tenkou podrážkou ktorá vám umožní kontakt s povrchom po ktorom kráčate. Topánky sú vyrábané z prémiovej kože a zimné modely sú zateplené Merino vlnou, vyrábané v srdci Európy s dôrazom na kvalitu a obuvnícku tradíciu a s použitím čo najlokálnejších surovín.

Šatky a nosiče na nosenie detí

Šatky a nosiče na nosenie detí sú vyrobené zo šatkoviny dokonale spájajú pohodlnosť a unikátnosť šatkoviny s praktickosťou a jednoduchosťou nosiča. Naše produkty sú certifikované, spája sa v nich vysoká kvalita materiálu a unikátny prepracovaný dizajn. Majú vyššiu gramáž a vďaka tomu sú vhodné počas celého obdobia nosenia. V našej ponuke nájdete nosiče, šatky všetkých štandardných dĺžok, ring slingy aj rebozo šatky.

 

Udržateľnosť a kvalita

V BeLenka veríme, že najlepšia cesta k udržateľnosti je zbytočne nenakupovať. Veríme v slow fashion. Túto filozofiu sa snažíme odovzdať aj našim zákazníkom. Preto pri výrobe našich produktov kladieme vysoký dôraz na kvalitu a spracovanie, využívanie čo najlokálnejších surovín a podporujeme tradičnú lokálnu výrobu. Naše produkty sú vyrábané v srdci Európy - na Slovensku a v Čechách. V krajinách, kde je silná obuvnícka tradícia a my sme hrdí, že vďaka vám a vašej viere v našu značku môžeme v tejto tradícii pokračovať a vniesť do nej moderné a inovatívne princípy s láskou k ľuďom i k prírode. Vďaka precíznosti a zmyslu pre detail vám naše výrobky budú prinášať radosť dlhú dobu. Radšej kúpiť raz a poriadne ako často a nekvalitne. Tak spoločne spravíme niečo pre planétu a znížime našu uhlíkovú stopu i množstvo produkovaného odpadu. S láskou k prírode pristupujeme nielen k dizajnovaniu a produkcii našich výrobkov. BeLenka sa angažuje v rôznych zelených projektoch. Veríme, že spolu spravíme svet lepším miestom. Zelenším, s menej odpadom a zdravšími ľuďmi. Miestom, kde sú princípy fair-trade samozrejmosťou. Miestom, kde ľudia robia uvedomelé rozhodnutia a kde má kvalita a etický background prednosť pred kvantitou. Miestom, kde nadčasovosť a funkčnosť porazí sezónnosť. Vďaka vám a vašej podpore sa nám to určite podarí.

Naša misia

V BeLenka sa nebojíme snívať odvážne sny. Našim cieľom je zmeniť pohybové a obúvacie návky ľudí po celom svete. Chceme ľuďom ponúknuť barefoot obuv, ktorá je vyrábaná udržateľným spôsobom a s láskou k prírode. Budúcnosť módy vidíme v slow fashion. Našou víziou sú topánky, ktoré po donosení jednoducho hodíte do kompostu. Zero waste.
V BeLenka je pre nás každý zákazník stredobodom záujmu a jeho spokojnosť je našim hnacím motorom. Etické a príjemné pracovné zázemie je pre nás prioritou, princíp fair-trade je v nás hlboko zakorenený. Preto ku každému zamestnancovi či obchodnému partnerovi pristupujeme s rešpektom a úctou. Vďaka tomu žijeme naše sny spoločne a to nás ženie vpred ešte s väčšou vervou. S každým dosiahnutým cieľom si kladieme latku vyššie a vyššie. „Nie“ a „nedá sa“ nie sú v našom slovníku. BeLenka nie je “iba” firma, je to rodina. A kúsok tejto našej rodiny dostanete od nás aj vy v každom našom výrobku