Balerínky Be Lenka. Vytvorili sme zrkadlo anatómie ženského chodidla

Be Lenka logo Be Lenka
26.05.2022
Balerínky Be Lenka. Vytvorili sme zrkadlo anatómie ženského chodidla

Harmony, Bellissima, Sophie. Tri názvy modelov a celkovo 11 rôznych farebných variácií balerínok. Po dlhých mesiacoch tvrdej práce, testovania a vývoja toho pravého kopyta máme pre dámy obuv, po ktorej tak dlho túžili. Užívajte si legendárny typ botičiek s novým barefootovým šmrncom v podaní Be Lenka!

Obsah článku

Sloboda vašich prstov vám vyčarí úsmev na perách

Pýtate sa, prečo sme toľko veľa času strávili v našom "laboratóriu"? Pre odpoveď netreba chodiť ďaleko. Za všetko postačí jedno grafické porovnanie, ktoré snáď hovorí jasnejšie než stovky zbytočne vyslovených viet:

Vytvorenie balerínky je hotová alchýmia

Čoraz častejšie nám prichádzali požiadavky, aby sme do našej ponuky zaradili aj balerínky. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že to nebude nič zložité, veď finálny produkt vyzerá minimalisticky. S tým predsa nemôže byť toľko práce...lenže v tomto prípade skutočne platí to staré známe, že zdanie neraz klame?

Výroba balerínok, ktoré by nielen vyzerali dobre, ale plnili aj svoj účel, si vyžadovalo unikátny prístup. Nejde totiž o žiadnu unisex topánku, ktorú dokážete v prípade voľnosti utiahnuť šnúrkou. A k tomu pridajte ďalší tvrdý oriešok na rozlúsknutie - ženské chodidlo sa výrazne líši od toho mužského. Zamerali sme sa výhradne na vás dámy a zobrali do úvahy každé zaoblenie vašich nôh.

V priebehu niekoľkých mesiacov sme zosnímali množstvo chodidiel, čo nám pomohlo lepšie pochopiť, ako má finálne kopyto vyzerať. Výsledné kopyto teda vychádza zo širokej vzorky reflektujúcej anatómiu ženského chodidla, aby sme ulahodili čo najväčšiemu počtu fanúšičiek barefoot balerínok.

Strečové materiály a vychytávky

Vytvorenie špecifického kopyta je však len súčasťou skladačky. Ďalšiu výzvu predstavovali rôzne šírky chodidla a nartu. Čo človek, to trochu iná noha, však? Tento rébus sme vyriešili jednak použitím vkladacej stielky, ktorá pracuje ako regulátor priestoru vnútri balerínky, ale takisto dôrazom na vybrané materiály.

Balerínka by totiž mala ostať v takej tej „rozprávkovej dimenzii“. Musí byť jednoduchá, čistá, rozpoznateľná a zároveň ľahká. Aj preto sme siahli po kvalitných, ľahučkých a pritom extrémne dobre pracujúcich materiáloch. 

Použitím tých strečových dostali Be Lenka balerínky schopnosť lepšie reagovať a prispôsobiť sa rôznym typom nôh. K tomu na niektorých modeloch slúži aj efektne použitá gumička, ktorá pomáha aj pri samotnom obúvaní či vyzúvaní. 

Na tomto extrémne náročnom procese sa podieľali špičkoví odborníci z obuvníckej brandže. Všetky kúsky uzreli svetlo sveta v tých najlepších dielňach starého kontinentu.

Barefoot baleríny Be Lenka Bellissima 2.0 - Toffee Brown Barefoot baleríny Be Lenka Bellissima 2.0 - Toffee Brown
  • Novinka

Barefoot baleríny
Bellissima 2.0 - Toffee Brown

skladom všetky veľkosti
119 €
8 veľkostí
Barefoot baleríny Be Lenka Sophie - All Chalk White Barefoot baleríny Be Lenka Sophie - All Chalk White
  • Novinka

Barefoot baleríny
Sophie - All Chalk White

skladom 7 veľkostí
109 €
8 veľkostí

Barefoot baleríny
Sophie - Toffee Brown

skladom všetky veľkosti
109 €
8 veľkostí

Barefoot baleríny
Sophie - Matt Black

skladom všetky veľkosti
109 €
8 veľkostí

Barefoot baleríny
Bellissima 2.0 - Gold

skladom všetky veľkosti
119 €
8 veľkostí

Barefoot baleríny
Bellissima 2.0 - Rose Gold

skladom všetky veľkosti
119 €
8 veľkostí

Barefoot baleríny
Bellissima 2.0 - All Black

skladom všetky veľkosti
119 €
8 veľkostí
Barefoot baleríny Be Lenka Harmony - Jute Brown Barefoot baleríny Be Lenka Harmony - Jute Brown
  • -40%

Barefoot baleríny
Harmony - Jute Brown

skladom 5 veľkostí
119 € 71,40 €
8 veľkostí
Barefoot baleríny Be Lenka Harmony - Blue Stripes Barefoot baleríny Be Lenka Harmony - Blue Stripes
  • -40%

Barefoot baleríny
Harmony - Blue Stripes

skladom 6 veľkostí
119 € 71,40 €
8 veľkostí
Barefoot baleríny Be Lenka Harmony - Nude Pink Barefoot baleríny Be Lenka Harmony - Nude Pink
  • -40%

Barefoot baleríny
Harmony - Nude Pink

skladom 3 veľkosti
119 € 71,40 €
8 veľkostí
Dostupné ďalšie farby: (+-5)

Porovnanie barefoot balerín

Okrem kopyta a nových materiálov sme pre naše barefoot baleríny vyprodukovali aj unikátnu podošvu. Aj tá musela byť pochopiteľne mimoriadne flexibilná a ľahučká. Nech to výsledné puzzle neostane bez jedného strateného dielika.

Do parku i na míting

V neposlednom rade na nás čakala úloha, ako potešiť najväčšie množstvo zástupkýň nežnejšieho pohlavia. Nie každá totiž potrebuje univerzálne balerínky. Aj preto sa naše modely mierne líšia, hoci medzi sebou tvoria dokonalú symbiózu. Chceme nimi ulahodiť milovníčkam minimalizmu, ale aj všetkým ženám, ktoré milujú športový štýl, alebo potrebujú vyraziť na obchodné stretnutie. 

Neustále reakcie spokojných zákazníčok sú dôkazom toho, že čas investovaný do vývoja a výroby našich balerínok nebol zbytočný, skôr naopak. Sme šťastní, že v našej ponuke nájdete aj tento kúsok, ktorý by nemal chýbať v šatníku každej dámy.

Pozrieť barefoot baleríny

 

 

Prihláste sa na odber noviniek 10%

a získajte 10% zľavu na Váš prvý nákup, exkluzívne ponuky a najnovšie informácie.

Zaujímajú ma:

Kliknutím na „PRIHLÁSIŤ“ súhlasíte so zaradením Vašej emailovej adresy do databázy prevádzkovateľa týchto stránok, a so zasielaním informácií o jej produktoch a službách. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov a právach dotknutej osoby, sú uvedené tu