Ekológia v Be Lenka

Ekológia v Be Lenka | Be Lenka Ekológia v Be Lenka | Be Lenka

V Be Lenka veríme, že každá moderná značka by mala medzi základné hodnoty radiť aj ohľaduplnosť k spoločnosti a k životnému prostrediu. A preto sa každý deň zamýšľame nad tým, ako vyrábať topánky tak, aby mali čo najmenší dopad na životné prostredie. Silno nás k tomu motivujú nelichotivé fakty o módnom priemysle, ktorý je zodpovedný za 10% uhlíkových emisií ľudstva, čo predstavuje viac emisií ako všetky medzinárodné lety a námorná doprava dohromady. Každoročne si však ľudia kúpia približne 80 miliárd kusov oblečenia a obuvi. Smutným faktom je, že na skládky sa dostáva ročne až 85% nepoužitého, ale vyrobeného textilu a obuvi. Ekvivalent jedného smetiarskeho auta plného textilu a obuvi sa každú sekundu spáli alebo vyhodí na skládku.

 

My však chceme vyrobiť len toľko topánok, koľko skutočne potrebujete. Odhadnúť správne rozloženie veľkostí alebo modelov nie je vždy jednoduché aj keď práve tam smeruje naša najväčšia pozornosť pri plánovaní výroby. Predsa len takmer v každej kolekcii nájdeme nejaké prekvapenie. 

Aj keď sa snažíme pri výrobe byť maximálne šetrní k prírode, predsa len si výroba topánok vyžaduje zopár emisií. Nechceme preto vytvárať tieto emisie pre výrobu topánok, ktoré by neskôr stáli nevyužité v sklade. Taktiež nechceme prepravovať topánky, ktoré by opäť stáli nevyužité v sklade. A do tretice skladovanie topánok si taktiež vyžaduje malú záťaž pre životné prostredie.Pochopiteľne, ak výroba nie je masová, ale vyrábajú sa len kúsky, ktoré sa skutočne využijú, vieme sami dôkladne skontrolovať každý výrobok tak, aby sa takmer vôbec nestávalo, že k vám príde chybný kúsok. Zameraná pozornosť na každý kúsok, nie na obrovské množstvá, prináša aj nám dobrý pocit, že vám posielame skutočne len to najlepšie z našich dielní.

A to sú hlavné dôvody prečo si môžete u nás všimnúť časté predpredaje topánok. Predpredaj je tak fér k vám, nám i životnému prostrediu. Tešíme sa, že takto môžeme vyrobiť i vám váš vytúžený pár s menším zaťažením prírody a spoločnosti.