Kto je Lenka?

Kto je Lenka?

Ahojte, som Lenka. Žilinčanka, manželka, pracujúca mamina, žena, ktorá sa nerada nudí a vlastne to ani popri práci a deťoch nevie. :-) Som žena, ktorá rada tvorí a svoje nápady neustále premieňam na skutočnosť. Osud mi dal do vienka handicap, avšak naučila som sa s ním žiť a celý život sa na svet pozerám pozitívnou optikou. Riadim sa heslom, že vo všetkom človek nájde vždy aj to dobré a že sny si treba plniť. Ja svoje sny žijem, venujem sa tomu, čo ma baví a napĺňa a práve preto vznikol aj internetový obchod belenka.sk. Odkedy sa mi narodila prvá a neskôr druhá dcérka a tretí synček, doslova som sa zamilovala do šatiek a nosičov na nosenie detí. Vymyslela som pre vás nosič vyrobený zo šatky, čím sa spájajú dva jedinečné aspekty - pohodlnosť a nenahraditeľnosť šatky s praktickosťou nosiča. Šatky a nosiče značky Lenka však nie sú iba tovarom na nosenie detí. Do každého jedného produktu vkladám seba, svoje nápady a svoje srdce. Preto mi dovoľte, aby som sa vám v krátkosti predstavila.

Narodila som sa v Žiline. Ako som spomínala, od narodenia žijem s handicapom – nemám pravú ruku. Môj otec ma priviedol k športu, aby mi ukázal, že aj s takýmto telesným obmedzením je možné žiť plnohodnotným životom. Pod jeho trénerským vedením som sa začala naplno venovať atletike. Vyštudovala som Športové gymnázium v Žiline a práve vďaka môjmu otcovi sa mi podarilo doslova rozbehnúť dráhu športovkyne, reprezentantky Slovenska. Zožala som množstvo ocenení a popredné umiestnenia na paralympiádach a majstrovstvách Európy i sveta v atletike.

1999 - 1. miesto na Majstrovstvách sveta v Barcelone v skoku do diaľky, titul Majsterka sveta
2000 - 6. miesto na Paralympijských hrách v Sydney
2002 - 4. a 5. miesto na Majstrovstvách sveta vo francúzskom Lille
2003 - 1. miesto na Majstrovstvách Európy v holandskom Assene v skoku do výšky
2007 - 1. miesto na Majstrovstvách sveta v Tchai-Pej (Taiwan) v skoku do diaľky, titul Majsterka sveta
2008 - Cena Žilinského samosprávneho kraja za reprezentáciu a získané úspechy
2009 - 2. a 5. miesto na IWAS Majstrovstvách sveta v atletike v indickom meste Bangalore, titul Vicemajsterka sveta
2012 – 5. miesto na XIV. paralympijských hrách v Londýne v skoku do diaľky

Aktívne som prestala športovať, keď sa mi narodila druhá dcérka. Deti sú mojim hobby, s nimi a manželom trávim svoj voľný čas. Veľmi radi si ako rodinka vyjdeme na prechádzku či na výlet, stretávame sa so známymi, rodinou a priateľmi.

Dnes som teda mamina dvoch veselých dievčatiek a chlapčeka, ktorá sa po materskej dovolenke vrátila naspäť do práce – a hneď s fúrou nových nápadov :-) Po príchode detí na svet som si nosenie zamilovala, a to so všetkým, čo k nemu patrí. Skúšala som viaceré šatky a nosiče, stále som hľadala niečo pohodlnejšie. Šatky sa mi veľmi páčili a ako materiál mi vyhovovali, avšak pre mňa bolo viazanie komplikované. Začala som teda sama experimentovať a rozmýšľať, ako spojiť krásny a poddajný materiál šatky s jednoduchou manipuláciou s nosičom. Toto spojenie uzrelo svetlo sveta presne 17. mája 2015 – bol to deň, keď sme ušili náš úplne prvý šatkový nosič.


Spolu s partiou ľudí okolo mňa sme nosiče vynovili a vylepšili, aby vyhovovali všetkým, aj tým náročným požiadavkám nosiacich mamičiek a tatinov.

Ako sa šijú nosiče Lenka

Nosiče šije tím profesionálnych krajčírok s veľkou precíznosťou a zmyslom pre detail. Ku každému nosiču a ku každej šatke pridávame veľkú dávku lásky a radosti a veľmi nás teší, že sa k nám vracia naspäť v podobe Vašej spokojnosti.

Dnes však firma Be Lenka vyrába okrem ergonomických nosičov a šatiek na nosenie detí aj nosičské a tehotenské bundy, svetre či mikiny, ktoré sa tešia obľube mamičiek na celom svete. Zároveň sme v roku 2017 začali s výrobou barefootovej obuvi a sme veľmi radi, že je vyhľadávanou a vysoko hodnotenou mnohými barefootovými nadšencami nielen v našich končinách, ale už aj v Amerike, Kanade, Francúzsku, Estónsku a mnohých iných štátoch.

Príbeh s menom Be Lenka sa tak vďaka Vám neustále posúva ďalej a my sme nesmierne šťastní, že naše šatky, nosiče či topánky prinášajú krásne chvíle nosenia a bosého chodenia rodičom a deťom po celom svete. 

Ďakujeme, že ste navštívili našu stránku

Vaša Lenka