Slová odborníkov

MUDr. Richard Durmis
Ortopéd

Vnímam vo svojom okolí, že nosenie detí naberá na popularite. Pri zachovaní správnych podmienok je pre zdravie dieťaťa nosenie veľmi prospešné a prínosné. Je však dôležité uvedomiť si, najmä v prípade novorodencov, že uloženie dieťaťa do šatky alebo nosiča musí vždy zaručovať správnu polohu a podporu chrbtice i nôh z dôvodu pokračujúceho vývinu kĺbov. 

Nosiče Lenka sú kvalitne zhotovené a spĺňajú všetky ergonomické požiadavky. Vyvýšená chrbtová opierka zabezpečuje ideálnu oporu hlavy dieťaťa, bedrový pás podporuje správne podsadenie.

Nosiče Lenka rodičom odporúčam.

MUDr. Martina Blašková
Pediatrička

Nosenie detí zabezpečuje blízky kontakt medzi rodičom a dieťatkom, rodičia môžu nosením v šatke alebo ergo nosiči zabezpečiť pocit blízkosti a bezpečia. Odporúčam nosenie, avšak s tým, že všetkého veľa škodí, takže nosiť by ste určite nemali 24 hodín denne, ale hlavne v prípadoch, keď potrebujete voľné ruky, deťom idú zúbky, alebo majú reflux.

Na správne nosenie je potrebné zvoliť vhodnú pomôcku, či už šatku alebo nosič. Ergonomický nosič Lenka odporúčam preto, že spĺňa všetky požiadavky pre správne a zdravé nosenie. Lenka nosič je navrhnutý tak, že zabezpečuje vhodnú polohu nožičiek dieťaťa a taktiež aj správnu polohu chrbátika. Lenka nosič má vyvýšenú chrbtovú opierku, ktorá poskytuje oporu hlavičky. Skúmala som rastúci nosič so starým aj novým bedrovým pásom, mojim testovaním prešli aj nerastúce nosiče. Konštatujem, že všetky spĺňajú vyššie uvedené požiadavky.

Nosiče Lenka budem aj naďalej mamičkám odporúčať.

MUDr. Alena Nemcová
Destký neurológ

V ambulancii detského neurológa je veľmi častým problémom diastáza brušných svalov s následnou juvenilnou kyfózou (vyklenutie chrbátika v krížovej časti). Práve nosenie bábätiek v ergonomických nosičoch núti dieťatko zapájať paravertebrálne (príchrbtové) svalstvo v hrudnej a hlavne krížovej oblasti, čím prospieva k správnemu vývoju hlbokého muskulárneho svalstva v danej oblasti. Z vlastných skúseností môžem povedať, že nosené deti mávajú zriedkavejšie reflux a kolikové bolesti bruška. Lenka nosiče sú navrhnuté tak, aby spĺňali všetky požiadavky správneho a ergonomického nosenia, to znamená nožičky v správnej polohe, zaguľatený chrbátik a kapucka, ktorá zabezpečuje podporu hlavičky. Keďže sú nosiče rastúce, krásne sa prispôsobia bábätkám rôzneho veku. Lenka nosiče môžem mamičkám jedine odporučiť.

Záznamy neboli nájdené...

Prihláste sa na odber noviniek 10%

a získajte 10% zľavu na Váš prvý nákup, exkluzívne ponuky a najnovšie informácie.

Zaujímajú ma:

Kliknutím na „PRIHLÁSIŤ“ súhlasíte so zaradením Vašej emailovej adresy do databázy prevádzkovateľa týchto stránok, a so zasielaním informácií o jej produktoch a službách. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov a právach dotknutej osoby, sú uvedené tu